چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 15:47

دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‎ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی در حوزه مدیریت سبز

 


دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاهها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ مهر ۱۳۹۶ با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در محل سازمان مدیریت تهران برگزار گردید. در این نمایشگاه، 39 دانشگاه و مرکز پژوهشی برگزیده کشور آخرین دستاوردهای اجرایی خود را در بخشهای مختلف مدیریت سبز از جمله استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت بهینه مصرف انرژی در ساختمان، مدیریت آب و پسماند و استفاده از سیستمهای هوشمند آبیاری به نمایش گذاشتند.
این نمایشگاه برای دومین بار در کمتر از 8 ماه بعد از برگزاری موفق نمایشگاه اول با هدف اجرایی نمودن دستورالعمل مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار گردید.
دانشگاه ولی­عصر(عج) رفسنجان برای دومین بار به ‌منظور معرفی و ارائه دستاوردهای خود در حوزه مدیریت سبز در این نمایشگاه شرکت نمود. طرحهای بهینه‌سازی و مدیریت بهینه مصرف انرژی، مدیریت آب و پسماند، ماکت پارک انرژی دانشگاه سبز، سیستم تصفیه فاضلاب، آفتکش خورشیدی پسیل پسته، سیستم منفصل از شبکه خورشیدی جهت تأمین برق غرفه دانشگاه در نمایشگاه، آلاچیق خورشیدی جهت شارژ گوشی موبایل و لپتاپ و مانیتورینگ سیستمهای خورشیدی از جمله طرح‌های شاخص ارائه شده توسط دانشگاه در این نمایشگاه بودند.
 
این نمایشگاه با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر واعظ مهدوی معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از رؤسا و معاونین دانشگاههای منتخب افتتاح گردید. در طول برگزاری، افراد زیادی از جمله آقای دکتر نوبخت، مدیران و  کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، مدیران و کارشناسان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از نمایشگاه و غرفه دانشگاه ولی­عصر(عج) بازدید نموده و در جریان فعالیت­های انجام گرفته در دانشگاه ولی­عصر(عج)  در زمینه مدیریت سبز قرار گرفتند.
 روابط عمومی دانشگاه
 
 
   1396/8/10 14:48    تعداد بازدید :  485

تعداد بازدید : 485
10/10 (تعداد آرا 2 نفر )