پنجشنبه 22 آذر 1397 ساعت 02:44

حجه الاسلام و المسلمین دکتر محمد سلطانمرادی به دیار باقی شتافت

Image result for ‫شعر در مرگ عزیزان‬‎ 
زنده یاد حجه الاسلام و المسلمین دکتر محمد سلطان مرادی در سال 1343 در بخش کشکوئیه شهرستان رفسنجان در خانواده ای مذهبی بدنیا آمد. دوران ابتدایی را در زادگاهش و دوره راهنمایی را در شهر انار و دبیرستان رادر شهر رفسنجان گذرانید و در کنار دروس رسمی در فوق برنامه های قرآنی جزء دانش آموزان ممتاز بود.
 در سال 62 در رشته ریاضی و فیزیک دیپلم گرفت و علی رغم قبولی در دانشگاه و همچنین قبولی درتربیت معلم ، در همان سال به حوزه علمیه قم شرفیاب شد ومدت 17 سال از محضر اساتید بزرگوار این حوزه دروس ادبیات عرب و منطق ، فلسفه ، فقه و اصول، تفسیر و رجال و کلام را در مقطع سطح 3 آموخت و نیز دروس خارج فقه و اصول را از محضر آیات عظام : آیت الله مکارم شیرازی، فاضل لنکرانی، وحید خراسانی و میرزا جوادآقای تبریزی خوشه چینی کرد.
با شروع انقلاب اسلامی در سنین نوجوانی باشرکت در راهپیمایی ها و توزیع اعلامیه ها و عکس حضرت امام توفیق خدمت به انقلاب را داشت و بعد از پیروزی انقلاب با عضویت در انجمن اسلامی دانش آموزان به فعالیت های انقلابی خود ادامه داد.
در سال 1360 در اوائل جنگ تحمیلی همچون سایر نوجوانان پیرو خط امام و انقلاب قدم در جبهه گذاشت و تا سال 68 همزمان با تحصیل در سالهای آخر دبیرستان ودروس سطح حوزه علمیه،در کنار سایر طلاب، درعملیات های نظامی متعدد، پیشتاز گردانهای 418، 412 و 410 بود که جمعی از آنان شهادت رسیدند در سال 64 در عملیات والفجر 8 به شدت مجروح شد و مدال افتخار جانبازی در راه اسلام نصیبم گردید.
در سال 1368، علاوه بر تحصیل در حوزه علمیه قم ، موفق به کسب کارشناسی ارشد در رشته فلسفه و کلام از دانشگاه قم گردید. در سال 1379 به دعوت مردم متدین زادگاهش بخش کشکوییه و حمایت جمع کثیری از طلاب و روحانیون شهرستان رفسنجان امامت جمعه این بخش را به عهده گرفت و همزمان در رشته فلسفه و کلام ادامه تحصیل داد ودر سال 83 موفق به اخذ دکتری(PH.D ) در رشته فلسفه و کلام اسلامی شد.
در طول مدت 9 سال امامت جمعه علاوه برایراد خطبه های نماز جمعه و سخنرانی های متعدد ودر جلسات مذهبی ،آموزش خانواده، برنامه های مختلف صدا وسیما، با تاسیس مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) و دانشگاه پیام نور کشکوییه و نیز تشویق خیّرین محترم در ساخت و تجهیز مساجد متعدد، خانه های عالم و مراکز دیگری از این قبیل توانست خدمات فرهنگی و عمرانی قابل توجهی را تقدیم مردم خداجوی بخش کشوئیه و شهرستان رفسنجان و استان کرمان بنماید.
از سال 1380 با تدریس در دانشگاه های مختلف شهرستان رفسنجان و دانشگاه آزاد اسلامی کرمان و مدارس علمیه این شهرستان در عرصه تعلیم و تربیت در خدمت طلاب ،دانشجویان و اساتید بود. و در سال 1386 با استعفا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه در راستای ایجاد یک دانشگاه اسلامی فعالیت های خود را ادامه داد و ضمن فعالیت در این دانشگاه ، به عنوان امام جمعه موقت رفسنجان در امورفرهنگی – سیاسی شهرستان نیز انجام وظیفه نمود. آخرین محل خدمت ایشان دانشگاه شهید باهنر کرمان بود. که علیرغم بیماری در چند ساله اخیرزحمات قابل تحسین و ماندگاری از خود بجای گذاشت .روحش قرین محبت و مغفرت الهی
   1396/10/20 09:31    تعداد بازدید :  1059

تعداد بازدید : 1059
7.7/10 (تعداد آرا 9 نفر )